.

.

Нов Производ AC220V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 220V Релеи Приемник*3 +Предавател*1 Висок Квалитет 315/433Mhz

Нов Производ AC220V 1CH RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем 220V Релеи Приемник*3 +Предавател*1

DEN 867.00 DEN 963.84

Пристапност
Во достапна форма

Спецификација : Работен Напон : AC220 V Работна Фреквенција : 315 MHz/433 MHz( default испрати 315 Mhz ) Max Струја : 10 A Оперативни Температура : -10'C~+60'C Излез Држава : Еден/Toggle прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот. Примачот Големина : 63*35*22mm (со капак) Приемник Чувствителност : -105d Bm Код : Учење код Емитува растојание : 0-200 M (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки. ) Работни начини : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА, притиснете на истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА, олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ. 1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Научете за заклучување и да се Отстрани Код 1. Научете : Моќта на државата, притиснете го копчето за учење копчето на приемникот за едно време, индикаторот да се причека за да се исклучите, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач, индикаторот трепка 2 пати и се исклучува. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. 2. Отстранете : Моќта на државата, притиснете го копчето за учење копчето на приемникот за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, тоа значи кодот се успешно отстранети. Пакет : 1 x Предавател (Батерија, не се вклучени) 3 x Reciever (со капак)

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-200M
Број На Модел На:
SKU7196
Гаранција:
Нови
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Карактеристики:
AC220V

Избор на клиент