.

.

LED Расте Светлина Соба Очила GogglesColor Корекција Безбедносни Наочари Против УВ IR Интензивна Светлина ReflectionIndoor Градина Хидропоника

LED Расте Светлина Соба Очила GogglesColor Корекција Безбедносни Наочари Против УВ IR Интензивна Светлина ReflectionIndoor

DEN 797.00 DEN 1172.64

Пристапност
Во достапна форма


СПЕЦИФИКАЦИЈА : * Големина : 5.6x5.9x1.7inch * Материјал : PC + поликарбонат леќи * Нето тежина : 140 G * Вклучуваат очила случај ФУНКЦИЈА : * корекција на Боја - точно црвена и сина боја емитирана од ПРЕДВОДЕНА расте светла * Око заштита - намалување на напрегање на очите и се ублажи болката од груби осветлување * УВ блокирање - Блокови УВА&UVB&UVC зраците и го штити очите од инфрацрвени бранови должини&црвено&сина ласерски светла * ги Исполнува ANSI Z87+ и АДС Z94.3 стандарди за безбедност * девет-база, заврши околу, леќа дизајн обезбедува затвори-за-за-лице заштита и супериорен покриеност * Зелени леќи дизајниран за употреба под HPS, МЗ и LED осветлување системи

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Расте Светла
Напон:
220V
Тело Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
3 Години
Карактеристики:
водоотпорен IP65
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Должина:
6cm
Ширина:
4cm
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
RAYWAY
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
кочан чип

Избор на клиент