.

.

DOIT Безжична Контрола на Следење на Пречка Избегнување 4WD Arduino Робот Автомобил Шасија Комплет со УНО Р3 Одбор+Мотор Shield Одбор

DOIT Безжична Контрола на Следење на Пречка Избегнување 4WD Arduino Робот Автомобил Шасија Комплет со УНО Р3

DEN 768.00

Пристапност
Во достапна форма


Службен вики : вики.doit.сум
Оваа Arduino уно development kit, е дизајниран врз основа на Arduino уно одбор, заедно со 2-канал & 16-канал серво shield одбор да се вози на резервоарот и 2 WD автомобил. Покрај тоа, Таму е следење модул и ултразвучно пречка избегнување сензор, можете да ги контролирате тенк/автомобил на патеката, како и да се избегне пречка преку безжична контрола. Инфраред пречка избегнување модули може да се зголеми агол на детекција, намалување на откривање на мртви зони.
Обезбеди изворниот код, Стан и прирачник за корисникот.
Повеќе детали, ве молиме посетете : https : //github.com/Smart Arduino/SZDOITWi Ki/wiki за превземање на изворниот код и документи.
Безжична контрола на следење на пречка избегнување комплет, кликнете на сликата↓↓↓
Автомобилот Шасија За Полнење :
Опција Опис : Само автомобил шасија : Пластични автомобил шасија : 1set Само контролер за полнење : 2-канален мотор&16-канал серво shield одбор : 1pcs УНО одбор : 1pcs USB Кабел : 1pcs Ултразвучно испитување : 1pcs Ултразвучно стапка( Случаен боја ) : 1pcs Инфраред бариера модул : 2 парчиња SG90 серво : 1pcs Следење модул : 2 парчиња Безжичен контролер : 1pcs Примачот : 1pcs Активни ѕвончето : 1pcs Бакар столб комплет : 1set Батеријата кутија : 1pcs Dupont линија : 1pcs Шасија со контрола : Пластични автомобил шасија : 1set Контролер за полнење : 1set
1. Поради монитор и вистинските снимање на осветленоста и други причини, ќе има одредена боја разлика.
Конечната боја ве молиме погледнете ги нашите актуелни стоки. Ве молиме да знаат ова пред да го купат тоа. Ви благодариме !
2. На сликата можеме да го покаже е 100% Вистински Објект Фотографија.
3. Големината може да има 2-3cm се разликува поради maunal мерење.
4. За превозот погодност, производот е во unassembled .
1. Подготовка на Време : ние треба 2-5 работни дена за да се подготват вашата нарачка според нашите бројни наредби секој ден.
2. Бесплатен Превозот за светот ако изберете Кина Пост .
Answer : ___________________________ Note :
Информации на нова следење на број за Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус не може да се следи кога се испраќаат надвор од Кина. Без разлика дали тоа е пристигна или не,тоа ќе нема повеќе следење на информации.
Ве молиме изберете Кина Пост Воздух Mair ако сакате целосно следење на информации.
Следење на информации на Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус може да се провери овде :
1. Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ги вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвезди , и 5 ѕвезди за детална оценка на вашата нарачка. Откако ќе ни покаже на екранот на двата 5 ѕвезди, ние ќе ви ги даде $3 ПОПУСТ за секоја нарачка над $50 во вашиот подоцна купување.
2. Ако споделување на нашиот производ линк на вашиот СНС или Facebook, ние ќе ви ги даде $3 ПОПУСТ за секоја нарачка над $50 во вашиот подоцна ги купите, како и.
3. Ако не сте задоволни со нашите производи, pls контактирајте со нас пред да ја напушти неутрален (3 ѕвезди) или негативни (1-2 ѕвезди) повратни информации. Ние гарантираме ние ќе се 100% slove било проблем за вас.
4. Ве молиме e-mail на нас пред да замине на негативни повратни информации или отворање каков било спор на сајтот. Комуникацијата е најдобар начин да се решат проблемите.

Главните карактеристики

боја:
Само автомобил шасија, Само контролер за полнење, Шасија со контрола
Тип:
Автомобил
Карактеристики:
Далечински Управувач,Модел
Број На Модел На:
2WD
Состојба на Собранието:
Unassembled Комплет
Вртежен момент:
Други
сертификација:
3C
Димензии:
Други
Материјал:
Пластични
Wheelbase:
Други
Гаранција:
Други
Возраст Опсег:
> 8 години
Бренд Име:
SZDoit
Акција Време:
Други
Контрола На Канали:
2 канали
Број на бар-кодот:
2ALSB-ESP-F
Гуми Песна:
Други
Пригушување серво:
Други
Серво управувач:
Други
Предупредување:
Други
Контролор На Владата:
MODE1,MODE2
Далечински Растојание:
50-100
моќност:
Други
Полнење Напон:
Други
Скала:
1
дизајн:
Автомобили
Далечинска Контрола:
Yes
Бар-кодот:
Yes
Сертификат Број:
2017NT04142709
3C:
Сертификат
Пакетот Вклучува:
Далечински Контролер

Избор на клиент