.

.

10pcs PCB Карбид Прстен Калај Обложени Машина Титаниум Обложена Секачи Endmill користи за PVC ,коло сечење

10pcs PCB Карбид Прстен Калај Обложени Машина Титаниум Обложена Секачи Endmill користи за PVC ,коло сечење

DEN 1272.00 DEN 1718.40

Пристапност
Во достапна форма


10 x Карбид PCB Endmill со Прстен Калај Обложени Машина ,Титаниум Обложена Секачи се користи за PVC ,коло сечење
Ова е 10 компјутери на PCB endmill , pls остави порака за големината која ви требаат, може да се меша со различна големина. остави порака кога ќе нарачување вака :
"Сакам 5 компјутериTST3.0706 H , 5 компјутери TST3.12 H , вкупно 10 компјутери, pls брзо да се испрати."
Високо квалитетен Материјал :
Материјал : карбид
Месо тело со дијаметар : 3.175 MM
Сечилото дијаметар : 0.6-3.175 MM
Вкупна должина : 38.1 MM
PCB машина со Прстен може да се Поправи положбата многу добро во вашиот работи
Добри се За : коло, ПВЦ , C arbon влакна, Тврдо, Синтетички одбор ,Зелена пластика, и други Precison Хардвер Обработка.
Спецификација : 1.Едб обложени pcb секачи се развиени од увезените Tunsten челик материјал.
2. напредни мелење технологија
3.Предноста на висока прецизност на алатка носот : висока отпорност на абење, остар жилет,висока цврстина,Виткајте на Корозија, долг работен век итн.
Ефект : Добро мелничката, сечење перформанси, слот за мелење, reaming,итн.
Други големина може да се купи КОД SHK OVL CEL ЦИР TST3.0706 H 3.175 38.1 6 0.7 TST3.0806 H 3.175 38.1 6 0.8 TST3.0907 H 3.175 38.1 7 0.9 TST3.107 H 3.175 38.1 7 1 TST3.1107 H 3.175 38.1 7 1.1 TST3.1207 H 3.175 38.1 7 1.2 TST3.1308 H 3.175 38.1 8 1.3 TST3.1408 H 3.175 38.1 8 1.4 TST3.1508 H 3.175 38.1 8 1.5 TST3.1608 H 3.175 38.1 8 1.6 TST3.1709 H 3.175 38.1 9 1.7 TST3.1810 H 3.175 38.1 10 1.8 TST3.1910 H 3.175 38.1 10 1.9 TST3.210 H 3.175 38.1 10 2 TST3.2410 H 3.175 38.1 10 2.4 TST3.2512 H 3.175 38.1 12 2.5 TST3.3012 H 3.175 38.1 12 3 TST3.12Ч 3.175 38.1 12 3.175
Ова е 10 компјутери на PCB endmill , pls остави порака за големината која ви требаат, може да се меша со различна големина. остави порака кога ќе нарачување вака :
"Сакам 5 компјутериTST3.0706 H , 5 компјутери TST3.12 H , вкупно 10 компјутери, pls брзо да се испрати."
Ако сакате да се купи PCB машина без Прстен, pls кликнете на Превозот : W e брод во светот со стандардни воздух mail.Сите обичаи и надоместоци се купувачите responsability.За ЕМС превозот ве молиме контактирајте ме.
Политика на враќање : Ако не сте задоволни со нашите производи, ве молам дозволете ми да знам, и јас ќе се обидам моето најдобро да ви помогне . Врати се прифати од 14 дена по recived.
Повратни информации : 1.Вашето задоволство е наша цел.
2. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации. Ние ќе работиме со вас да го реши секој проблем.
3. Ако сте задоволни со мојата предмети,ве молам дозволете ми да знам од напуштање POSSITIVE ПОВРАТНИ информации и 5 НСД raiting.
со оставање POSSITIVE ПОВРАТНИ информации и 5 НСД raiting.
Ве молиме да ја посетите мојата продавницата за повеќе големи зделки!!!Вашето задоволство е мојот прв приоритет.Ако имате било какви прашања , само контакт и побара од мене.
Ви благодариме за гледање! : )

Главните карактеристики

Дијаметар:
3.175 mm
Тип:
Крајот Мелница
Бренд Име:
HUHAO
Материјал:
Карбид
Вкупна Должина:
38.1 mm
Број На Модел На:
TCST
степен:
R0.1
Обложување:
Титаниум

Избор на клиент