.

.

Правоаголни дневна соба кристал светла LED светилки на таванот спалната соба модерен минималистички трпезарија осветлување iDr-0122

Правоаголни дневна соба кристал светла LED светилки на таванот спалната соба модерен минималистички трпезарија

DEN 14304.00 DEN 28608.00

Пристапност
Во достапна форма

Имаме 100% задоволството на клиентите гаранција, што значи дека ќе бидете задоволни со секоја цел . Пред да се испрати ни го врати објектот,ве молиме контактирајте не за подетални врати&размена на настава. Ние ќе се вратат сите на вашите пари со исклучок на превозот и ракувањето со такси откако ќе го добиете вашиот врати ставки. Кристално влакно е подготвено за вас и само треба да се обеси на тела.
E14 се применува на 220-240 V (Евро-Spec, Австралија-Спецификации) E12 се применува на 110-120 V (Северна Америка-Спецификации) Ние ќе ви испрати на соодветна светлина врз основа на вашиот напон избор. Ако ви треба друг брод начин,можете да контактирате со нас да зборува за превозот поштенски. Ова е иновативна компанија со повеќе од 50 нови производи развиени секој месец. Овие можности се некаде потребни при изборот на совршена тела за вашиот проект. Ние гарантираме дека нашите производи се направени од најдобрите материјали и ние се вработи многу искусни работници. Sunwe Осветлување производи имаат голема репутација на својот висок квалитет. Тоа трае околу 15 до 30 дена. Собранието пати варираат од модел до модел. Некои помали рамки се состои од 3 или 4 одделни парчиња кои бараат некои собранието време. За голема количина цел или големи димензии лустерот цел, производство времето ќе биде подолго. Ако некој дел од производот се скршени во текот на пратката, ние ќе ви испратиме нов дел за слободни. Ако постои било дел оштетени за време на пратката или на било дефекти се најде во текот на инсталацијата, ние ќе го замени дел за слободни. Тоа има ISO9001, CE, УЛ,EMC,ГШ, LVD,FCC, и CCC сертификација. Светилки не се оправдани за секој одреден период на време.Бренд име : idr
3.
Главниот производ каталог вклучува Големи Лустери, Кристалните Лустери, Марија Тереза Лустери, Традиционалните Лустери, Алабастер Лустери,Ковано Железо Лустери,Цинк Легура Чан deliers,Црквата лустери,Современи Кристалните Лустери, Neoclassical Лустери, Хотел a nd Вила Инженерните Светилки.
Правоаголни дневна соба кристал светла LED светилки на таванот спалната соба модерен минималистички трпезарија осветлување i Dr-0122
2. Инструкциите за инсталација ќе ви покаже точната локација.Соодветно место : дневна соба ,спална соба, хотел ,кафе, сала за состаноци ,куќа
Модел : C-015 Големина(cm) : Големина( инчи ) : Моќност : Сијалица База : LED Материјали : Кристално Стакло : K9 Кристал(оригинал и најдобрите Кинески Кристал) Влезен Напон : 110 V, 120 V, 130 V, 220 V, 230 V, 240 V Обработка на Време : 7 - 12 дена Превозот : брод на светот
Бидејќи ние имаме свои фабрика, еден од нашите најголеми предности во однос на нашите конкуренти, е фактот дека ние може да го прилагодите скоро сите наши модели според вашите спецификации. Ако се работи на некој проект или сте целна испорака датум, ве молиме да се одржи вашата цел како порано што е можно и да се информирате на потребната испорака датум.Сертификат : CE, и УЛ
7. Секој лустерот доаѓа со 10-годишна гаранција, сте заштита против боја бледнее и фабрички дефекти.Пакување size68*68*32
12. Ние ќе почне со производство откако ќе се стави ред. Кина 's врвот кристал Она што ние ги користиме за производство на лустерот е на врвот Кинески кристал,која содржи 25% жолта води.
Sunwe Осветлување во моментов брои околу 200 добро обучени осветлување професионалци во развој на производот, производство и менаџмент, и повеќе од 40 од нив се инженери и менаџери. Сите производи се произведени во куќата и ние, исто така може да го прилагодите примероци да се совпаѓаат со вашето барање.

Главните карактеристики

Абажур Боја:
Сива, Сребрена, Шампањ
Тип На Објект:
таванот светла
Бренд Име:
OLOEY
Техника:
Топла Виткање
Тело Материјал:
Кристал,Железо,Од Не ' Рѓосувачки Челик
Употреба:
Индустриски
Гаранција:
15 години
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Извор На Светлина:
LED Светилки
Број на извори на светлина:
8
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Примена:
Трпезарија
Заврши:
Полиран Челик
сертификација:
CCC,CE,CQC,EMC,ГШ,LVD,PSE,RoHS,ССА,УЛ,VDE
Е dimmable:
No
Осветлување Област:
15-30square метри
Стил:
Арт Деко
База Тип:
G4
Напон:
90-260V
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Е Светилки Вклучени:
No
Извор На Енергија:
AC
Број На Модел На:
iDr-0122
Големина:
L600xW600MM
големина(во):
L23.62xW23.62(во)

Избор на клиент