.

.

Чувствував Draught Excluder Волна Куп Weatherstrip Заптивка Вметнете Лизгачки Sash Прозорец на Екранот Вратата Четка Печат 6mm x 16mm 6x16mm 10m Сива

Чувствував Draught Excluder Волна Куп Weatherstrip Заптивка Вметнете Лизгачки Sash Прозорец на Екранот Вратата

DEN 811.20

Пристапност
Во достапна форма


Пукнатини и празнини околу прозорците и вратите може да предизвика drafts (недовршени) за да дојде во вашиот дом , што доведува до висока греење и ладење трошоци. Нашите Weatherstrip Пломби се користи за да се печат празнини околу прозорци и врати кои може да се условени воздух бегство и надворешниот воздух во. Тие исто така може да помогне да се чува вон несакани прашина , инсекти и полен за време на потоплите месеци. Тие се одлично решение за замена на старите или носење на вратата и прозорецот фоки , формирање на бариера против надворешниот воздух.
Зошто да изберете нашите временски печат четка? Направени со висок квалитет најлон filaments. Висока еластичност. Flex живот, виткајте обнова и springiness / потчукнување. Одлична отпорност на триење, добра вкочанетост и правост. Обезбедува одлична печат од времето, воздухот и остатоци инфилтрација. Прашина-доказ, инсекти-доказ, звук-доказ, правец-доказ. Траен и еколошки звук. Ги намалува вибрациите. Над 17 години производство искуство, различни големини, бои, дезени и filaments. Стабилен во квалитетот за да се исполнат сите истиснување инсталација.
Главната боја е сива и бела, црна или кафена можеби е достапна, исто така.
Ако не можете да најдете големини што треба, ве молиме контактирајте со нас. Можеби и ние го имаме во акции.
Како да се измери и да ја инсталираш?
Дома weatherization е лесен и достапен do-it-yourself проект што може да се направи на целата година да им помогне намалува сметки за енергија, се намалува drafts (недовршени), подобрување на затворен удобност, блокира инсекти/грешки/комарец/прашина/ветрот/шум и го штити ентериери од тешките временски услови. Ние сме горди да се нудат различни лесен-за-инсталирајте weatherization производи, вклучувајќи прозорец изолација колекции, weatherstrip фоки, вратата печати, итн. Користите заедно со други weatherization производи да се направи вашиот дом поудобно и енергетски ефикасни сите во текот на годината.

Главните карактеристики

боја:
сива
Дебелина:
16mm
Обликот:
T
Ширина:
6mm
Тип:
Запечатување Ленти
Број На Модел На:
Вметнување
Материјал:
Висок-квалитет Најлон
is_customized:
Yes
Големина:
6mm x 16mm
густина:
3 filaments
боја:
сива
Висина / Дебелина:
16mm
База На Широк:
6mm
Должина:
10 meters
перформанси:
Блок Правец На Прашина, Бучава Грешки Нацрт-Комарец

Избор на клиент