.

.

SFF-8639 NVME У 2 да NGFF М. 2 М-копче за PCIe SSD Адаптер за Плоча Замена на Интел SSD 750 p3700 p3600

SFF-8639 NVME У 2 да NGFF М. 2 М-копче за PCIe SSD Адаптер за Плоча Замена на Интел SSD 750 p3700 p3600

DEN 1316.00 DEN 1430.40

Пристапност
Во достапна форма


SFF-8639 NVME У 2 да NGFF М. 2 М-копче за PCIe SSD Адаптер за Плоча Замена на Интел SSD 750 p3700 p3600
Овој конвертор овозможува поврзување на М. 2 NGFF SSD во 2280, 2260, 2242 и 2230 формат.
Треба M-копче или NVME SSD, B-копче или Б/М-копче за SSD не може да работи.
Конвертор може да биде инсталиран во вашиот систем внатрешно преку U. 2 68 пин интерфејс.
Конектор : U. 2 SFF-8639 машки & 67 pin М. 2 NGFF копчето М слот
Поддржува М. 2 NGFF модули во формат 2280, 2260, 2242 и 2230 со клучните M
Максималната висина на компонентите на модул : 1.5 mm
примена на двострано собрани модули поддржани
Системски побарувања :
Windows 7/7-64/8/8-64/8.1/8.1-64/10/10-64, Linux Кернелот 3.16
Слободен У 2 SFF-8639 интерфејс или слободен SFF-8643 интерфејс
Забелешка : за М-копче или NVME SSD, ве молиме да се Ажурира за да додадете мајчин возачот поддршка во NVM Изразат во Windows 7 и Windows Server 2008 R2

Главните карактеристики

Должина на кабел:
Други
Бренд Име:
CY
Пакет:
Yes
Тип:
Кабел Адаптер
Број На Модел На:
sa-211
Производи Статус:
Акции

Избор на клиент