.

.

LP1-D9511 Номинална Струја 95НА законот за 3Poles+1 НК+1NO 24VDC Серпентина Напон DC Контактор Motor Starter Реле DIN Rail Монтажа

LP1-D9511 Номинална Струја 95НА законот за 3Poles+1 НК+1NO 24VDC Серпентина Напон DC Контактор Motor Starter

DEN 2640.00

Пристапност
Во достапна форма

Спецификации : Име на Производ : DC Контактор Модел : CJX2-9511 Материјал : Пластични, Метални, Електрични Делови Оценет Изолација Напон(Ui) : 660 V Конвенционалните Термичка Струја(О) 125 A AC-3, Отценети Оперативни Струја : 95НА законот(380 V) Номинална Серпентина Напон : 24 VDC AC-3, Отценети Напон(Ue)(V) : 220 V 380 V 660 V Controled Моќ(Јп)(KW) : 25 45 55 Број на Контакт : 3 Poles + 1 NC + 1 NO Главната Боја : Црна, Бела Пакет Содржина : 1 КОМПЈУТЕР DC Контактор Описи :
1. Тоа е, главно, се користи за правење или кршење на електрични кола во долг
растојание, чести почеток,спречување и контролирање на AC мотори.
2. Тоа се користи во комбинација со топлинска реле да состави
магнетно motor starter. Answer : ___________________________ Note :
Серпентина Оценет Напон е 24 V DC,
ве молиме обрнете внимание на напон,
пред да нарачате за да бидете сигурни дека објектот може да работи успешно во вашата област. Забелешка : Ако ви треба други серпентина напон, ве Молиме кликнете на "Купи Сега" во купат линк. Серпентина Напон 24 VAC 36 VAC 48 VAC 110 VAC 220 VAC 380 VAC
Ве молиме кликнете на "Купи Сега"
во купат линк. Серпентина Напон 24 VDC 36 VDC 48 VDC 110 VDC 220 VDC
Ве молиме кликнете на "Купи Сега"
во купат линк.

Главните карактеристики

is_customized:
Yes
Број на Пол:
3
Електрична Енергија Тип:
DC
Фаза:
3
Број На Модел На:
CJX2-9511Z
Главната Коло Оценка Тековната:
95НА законот за
Главната Коло Оценка Напон:
24VDC
AC-3, Отценети Оперативни Актуелни:
Номинална Серпентина Напон:
Број на Контакт:
3 Столбови+1 НК+1NO

Избор на клиент