.

.

Thermostatic Бања Туш Миксер Поставите 8 Инчен Хром LED 7 Бои Туш Главата, Лесна Инсталација Со Вградени Кутија 002T-8RC-2Y

Thermostatic Бања Туш Миксер Поставите 8 Инчен Хром LED 7 Бои Туш Главата, Лесна Инсталација Со Вградени Кутија

DEN 12991.00 DEN 19104.00

Пристапност
Во достапна форма


Опис На Производот
Хром Полиран Thermostatic Врнежи Од Дожд Туш Сет За Бања
Инсталација Тип
Ѕид-Монтирани
Материјал
Дувачкиот
Заврши
Хром
Во кутија
1 X Месинг Thermostatic Туш Вентил Со Вградени Кутија
1 X 8 Инчен Месинг Хром LED туш главата (7 Бои)
1 X Ѕид монтирани нерѓосувачки челик туш рака
6 X месинг спреј авиони
1 X Месинг handshower и рака туш носителот,
1 X 150cm црево
1 X Инсталација Настава
Панел Големина
14*19 cm
Испорака Тежина
8 Kg
Пакет Големина
50 cm * 38cm * 16cm
Функција :
1. Автоматски се меша топла/ладна вода до саканата temp thermostatic мешање вентил автоматски се меша ладна и топла вода, заедно да ги направите саканите штекер температура.
2. Ладна вода температура : 4-29°C топла вода за пиење температура : 55-85°C. Предлози
на снабдување со вода на температура 55-70°C.
3. Штекер температура на водата опсег : 20-50°C.
4. Безбедноста температура : 38°C, треба да притисок на црвеното копче за да ја промените повисока температура ако треба.
5. Две водата доводното цевки (поврзете Ладна и Топла вода) и три вода излезните цевки
6. Температура на точноста : се Чуваат постојана ±1°C за поставување.
7.Надвор температурата на водата стабилност : кога температурата на водата доза чуваат постојана, Ладна вода или топла вода под притисок промена 50% , штекер за температура на вода промени во ±2°C поставување на температурата. На снабдување со вода притисок чуваат постојана; на температурата за топла вода за пиење може да се зголемува од 60°C до 75°C(5°C/мин), на штекер за температура на вода промени во ±2°C поставување на температурата.
НОВИ ПРИСТИГНУВАЊЕ :
Atomizing И Врнежи 20 Инчен LED Температура Чувствителни Врнежи од дожд Туш Главата Thermostatic Бања Туш Тапа Поставите US$ 449.52 /парче
20 Инчи Плискам И Врнежи Бања Туш Главата Thermostatic 3 Бои Температура Чувствителни LED Туш Тапа US$ 418.36 /парче
110 V~220 V Наизменични Струја LED Жолта Светилки Врнежи од дожд Туш Главата Thermostatic Бања Врнежи од дожд Туш Тапа Поставите US$ 480.89 /парче
16 Инчен НЛО Воздух Капка Ултра-тенок Врнежи од дожд Туш Главата, Термостат Врнежи Бања Туш Тапа Поставите US$ 255.54 /парче
Кликнете На Следниве Производи, Повеќе Изненади :

Главните карактеристики

Вентил Core Материјал:
Пластични
Површина По Завршувањето:
Хром
Стил:
Современа
Површински Третман:
Полиран
Број на Рачки:
Двојна Рачка
Функција:
Thermostatic Чешми,LED Светло
Големина:
8 inch
Бренд Име:
Candance & Canace
Тип:
Фиксна Поддршка Тип
Ладно/Топла Вода Контрола Тип:
Авто-Термостат За Контрола На
Број На Модел На:
002T-8RC-2Y
Гаранција:
12 Години
Сертификат:
CE & ROHS
Материјал:
Дувачкиот
Работен Притисок:
0.1-0.8 Mpa
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
led моќ:
Хидро, Не Батеријата Е Потребно
LED Бои:
7 Бои
Тип:
Бања & Туш Чешми
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Бања & Туш Тапа Тип:
Туш Поставува

Избор на клиент