.

.

100W LED Расте чип ,60pcs x 3w bridgelux ,полн спектар 380nm-840nm led расте светла за хидропоника ,DIY Led расте светлина

100W LED Расте чип ,60pcs x 3w bridgelux ,полн спектар 380nm-840nm led расте светла за хидропоника ,DIY Led расте

DEN 461.00 DEN 2304.00

Пристапност
Во достапна форма


DIY 100 W led расте светилка 60pcs x 3w bridgelux
Pls се направи добар систем за ладење кога led работа
LED расте чип детали :
Моќност : 100 W
Чип Количина : 60pcs x 3w
Чип бренд : 45mil Bridgelux
Носител : висок квалитет на црвениот бакар носителот
Жица : чиста 1.2 mm злато жица
Максимална Струја : 3.5 Еден
Напон : 32-36 V
Боја сооднос : цел спектар 380nm-840nm
Животниот век : 50000h
Гаранција : 3 години
Примена : Некој ќе фаза
Пакет : 1 buc 100w led чип

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Расте Светла
Извор На Енергија:
DC
Напон:
30-36V
Број На Модел На:
YXO
Ширина:
4
Тело Материјал:
Бакар
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Бренд Име:
YXO YUXINOU
Гаранција:
3 Години
Должина:
6inch
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Карактеристики:
led расте чип
Тип На Објект:
Расте Светла
Објектот:
широк спектар 100w расте чип
моќност:
100W
боја:
целосен спектар
Бранови должини:
380nm-840nm
Влезен Напон:
ВАШИНГТОН 30-34v
тековната:
3A
чип:
Bridgelux
Животен век:
50000H

Избор на клиент