.

.

Бесплатен Превозот на воздухот контрола на компресор притисок мерач за регулирање на регулаторот вентил AR2000 воздух мерач на воздухот се прилагоди вентил регулато

Бесплатен Превозот на воздухот контрола на компресор притисок мерач за регулирање на регулаторот вентил AR2000

DEN 552.00 DEN 600.00

Пристапност
Во достапна форма

Воздухот регулатор на притисок вентил Соодветна воздушниот притисок е кога мора да оперативни вашиот воздухот алатки, особено додека спреј сликарство. Го инсталирате овој филтер за воздух на вашиот снабдување воздух линија. Име на производ : Регулатор на Притисок Вентил Модел : П.Н.Е.-AR2000 Материјал : Алуминиум, Пластика кои Работат Медиуми : Воздух Адаптер Дијаметар : G 1/4" Гаранција Притисок Опсег : 10.0 Kgf/cm?2; Max. Работен Притисок : 9.9 Kgf/cm?2; Прилагодливи Притисок Опсег : 0.5 ~ 9 Kgf/cm?2; животна Средина Температура : 5~60º C Големина : 7.5 x 4 x 4cm/2.95" X 1.57" X 1.57"(L*W*H) Боја : Црна CE сертификација на воздухот коноп пиштоли : со 10 години' професионално искуство за да се гарантира пиштоли " квалитет; ако сакате голема количина, pls ни испратите e-mail и ние ќе ви ги даде поевтини цени. Професионални Алатки Снабдувач Градители Избор Алатки ограничен-Специјализирана во Изработка на Коноп Алатки! Забелешка : 1, по Кина Пост Воздух Mail, тоа е најевтин начин да се испрати. Но, тоа може да потрае подолго време, на начин. 2, ако сакате производот итно, pls изберете и други побрзо да се изречни или да контактирате интернет или со пораки. ако ви требаат повеќе квантитет pls цел онлајн. Исто така, можете да ни испратите пораки на интернет за детални информации. Ако не можете да најдете видови сакате, pls контактирајте со нас. Ние ќе ви помогнеме да најдете соодветни ставки сакате. Ние може да се направи и мало и големо за вас. Ние ќе работиме заедно, за заедничка корист. ако сакате голема количина, pls ни испрати пораки до e-mail подолу, за поевтини цени. Е-мејл адреса : ќе (по) builderschoicetools (точка) ком Контакт : Ќе Видиме : +8613429626426 Skype : bctools1 Whatsapp/Viber/Wechat/Линија/Kaokao Разговор : +8613429626426

Главните карактеристики

Материјал:
Легура
Притисок:
Среден Притисок
Температура на Медиумите:
Нормална Температура
моќност:
пневматски
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Агол
Број На Модел На:
П.Н.Е.-AR2000
Медиуми:
Воздух
работата течност:
Воздух
Заеднички Цевка Создаден :
G1/4
опсег ако прилагодливи притисок:
0.05-0.85 Mpa
макс прилагодливи притисок:
0.95 Mpa
обезбедено притисок отпор:
1.5 MPa
Операција Температура Опсег:
5-60 степен
Тежина:
0.20 kg
материјал тело:
алуминиумски умре-кастинг за формирање на
is_customized:
Yes

Избор на клиент