.

.

Близината switch PSN25-5DN нормално отворен 24V три жица DC NPN

Близината switch PSN25-5DN нормално отворен 24V три жица DC NPN

DEN 360.96

Пристапност
Во достапна форма


[Спецификација] : PSN25-5 DN
[size] : 25*25*39mm (mm)
[Методи] : откривање на inductance
[] : 5mm откривање растојание (mm)
[] работен напон : DC 6-36 V
[] : NPN DC излез во форма на три линии често да се отвори
[објект] : метал (бакар, железо и челик)

Главните карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC
Карактеристики:
PSN25-5DN
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате
Гаранција:
365
Број На Модел На:
PSN25-5DN

Избор на клиент