.

.

Дигитални Multimeter Amper Менгеме Метар MS2108A 400A Тековната Менгеме Pincers AC/DC Струја Напон Capacitor Тестер на Отпорност

Дигитални Multimeter Amper Менгеме Метар MS2108A 400A Тековната Менгеме Pincers AC/DC Струја Напон Capacitor

DEN 1800.00 DEN 1956.00

Пристапност
Во достапна форма


Дигитални Multimeter Amper Менгеме Метар MS2108 A Тековната Менгеме Pincers AC/DC Струја Напон Capacitor Тестер на Отпорност
Спецификација :
Овој Професионален Менгеме Метар има мулти-функции, вклучувајќи мерење на AC/DC напон и струја, отпор, capacitance, фреквенција, должност циклус, диоди и континуитет тест. Тоа може да биде стегната околу електрични диригент за мерење фреквенција, AC/DC струја и должност циклус без да бидат во физички контакт. Со LCD заднинско осветлување, се стега светлина, аналогни бар, релативната вредност на мерење, авто спектар функција, максимална/минимална вредност мерење, ова се стега метар е идеална мулти-функција инструмент за да се користат во полиња, работилница, училиште и дома апликации
Карактеристики :
Се изврши мерење на AC/DC напон и струја, отпор, capacitance, фреквенција, должност циклус, диоди и континуитет тест.
Мерење на фреквенцијата, AC/DC струја и должност циклус од менгеме.
LCD екран со заднинско осветлување & bar graph и менгеме осветлување сијалица.
Релативната вредност на мерење и авто спектар функција.
Предвидено со една одлична крпа торба за удобно носење.
Податоци за стопанство, да се одржи на читања додека преземање на мерење.
Максималната и минималната вредност мерење и држење на.
Автоматско назначување на функциите и на единицата .
Автоматско исклучување и слаба батерија индикација.
Целосна заштита од преоптоварување и двојна изолација заштита.
Над-лиење гума случај, се тресат-доказ, пропадна-доказ и добар контакт-чувство.
пакет :
1 * Дигитален Multimeter
2 * Тест Доведе
1 * Упатството За

Главните карактеристики

Мерење На Напон Спектар:
4mV/40V/400V/1000V
Мерење Capacitance Опсег:
400nF/4uF/40uF/400uF/4000uF
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Струја Опсег:
40A/400A
Температурата На Работа:
0 - 40 степен
Бренд Име:
MasTech
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
208mm*78mm*35mm
Мерење Inductance Опсег:
0~10Mhz
Мерење На Отпор Опсег:
400/4K/40K/400K/4M/40M ohm
Број На Модел На:
MS2108A
Тежина:
250g

Избор на клиент