.

.

До 2015 најдобар квалитет hefei плотер фабрика се продава машина плотер 1100mm бесплатен превозот

До 2015 најдобар квалитет hefei плотер фабрика се продава машина плотер 1100mm бесплатен превозот

DEN 38375.00 DEN 41712.00

Пристапност
Во достапна форма

Мислите на вашите сопствени или побарате од нас да се види дали се работи за вашите цели.
Опис На Производот :
Бесплатен превозот налепница сечење machiner/винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm/780 MM/1000 MM/1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL/DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110-220 V,50/60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g-500g 10 Сечење Брзина : 10-800 MM/S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум/челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.

Главните карактеристики

Сечење Ширина:
1100mm
Сечење Должина:
Без лимит
Повторете Сечење:
Yes
Макс Хартија Siz:
1100mm
Кеш Капацитет:
1-4 МИЛИОНИ
Големина:
139*35*43
Хартија Храна Ширина:
1100mm
Број На Модел На:
LIW-1100
Возачот:
стрмни
Интерфејс Тип:
USB
Напон:
90-240V
Тип:
Dot-matrix
сечење брзина:
0-800MM/S
Машина Притисок:
10-500g
Машина Притисок:
50-500G
Возачот:
излегувајќи
Напон:
90-260V
USB:
Yes
Сечење Должина:
по ваше барање
Број На Модел На:
1100
Повторете Сечење:
Yes
LCD:
Yes
боја:
сребро сива и црна
is_customized:
Yes

Избор на клиент