.

.

Автомобил Авто Зелено Светло Безжичен USB Комплет Предавателот Автомобил музика MP3 Плеер За SD MMC LCD Далечински FM Пренесува тер Modulator

Автомобил Авто Зелено Светло Безжичен USB Комплет Предавателот Автомобил музика MP3 Плеер За SD MMC LCD Далечински

DEN 383.52

Пристапност
Во достапна форма

Автомобил MP3 WMA Player/ FM предавателот, компактен и модерен дизајн. Поддршка за SD/MMC мемориска картичка(Max 8 GB) и USB флеш диск (мемориската картичка не се вклучени) Наполнете го вашиот USB уред преку USB порта (Полнење кабел не е вклучена Волумен ротирачкото копче и прекинувач во еден дното. 7 вграден во EQ : Нормален, РОК, ПОП, КЛАСИЧНИ, Земја, ЏЕЗ, DBB. Опис на производот
Автомобил MP3 WMA Player/ FM предавателот - Компактен и Модерен Дизајн.
- Поддршка на SD/MMC мемориска картичка (Max 8 GB) и USB флеш диск (мемориската картичка не се вклучени)
- Полнење на вашиот USB уред преку USB порта (Полнење кабел не е вклучена)
- Јачина на ротирачкото копче и прекинувач во еден дното.
- 7 вграден во EQ : Нормален, РОК, ПОП, КЛАСИЧНИ, Земја, ЏЕЗ, DBB.
- Пакетот вклучува :
1 x Автомобил Mp3 Плеер
1 x Единицата за Далечинска Контрола
1 x Аудио Кабел
1 x Безбедност Осигурач
FQA и Проблеми со снимањето
1. Нема звук
- Проверка на FM предавателот е моќ и добро контакт со цигара моќ socket
- Проверете го осигурувачот цевка е во ред во вашиот FM предавателот
- Исклучете и вклучете повторно да го рестартирате на FM предавателот
2. Музика има бучава
- Проверете дали автомобилот FM стерео систем е фреквенцијата се совпаѓа со FM предавателот или не
- Проверете ги вашите FM фреквенција на каналот е јасно канал без мешање на вашиот локален FM станица
- Проверете дали аудио датотеки се со добар квалитет компресирани MP3 датотеки или не
- Проверете дали автомобилот е полагање на силна фреквенција пречки област, како што се железничката станица, трамвајски станици или мобилен пренос станица или не.
3. Далечинскиот Управувач не работи
- За прв пат да го користите, ќе треба да се повлече од батеријата заштита филм од далечинскиот управувач
- Проверка и замена на далечинскиот управувач за контрола на батеријата
- Точка на далечинскиот управувач тесно да го уредот и обидете се повторно.
Големина На : Стил 2

Главните карактеристики

Специјални Функции:
MP3 Плеери,FM Предавателот
Резолуција:
HD
Објектот Големина:
1DIN
Материјал Тип:
Пластични
Радио Одговор Пропусен Опсег:
-
Инсталирајте Големина:
1 Din
OSD Language:
Англиски
Бренд Име:
EinCar
Компјутерската Меморија Големина:
1
боја:
Зелена
Име На Модел:
EinCar
Напон:
12V
Објектот Тежина:
100g
Од Моќ:
W
Големина На Дисплеј:
2.5
Име На Модел:
автомобил mp3 плеер
Автомобил MP3 WMA Player/FM предавателот:
компактен и модерен дизајн
Проверка на FM предавателот е моќ :
Проверете го осигурувачот цевка е во ред во вашиот FM предавателот
Наполнете го вашиот USB уред преку USB :
прекинувач во еден дното
Поддршка за SD/MMC мемориска картичка Max 8GB:
USB флеш диск мемориската картичка не се вклучени
Јачина на ротирачкото копче и прекинувач :
Нормално РОК, ПОП и КЛАСИЧНАТА Земја ЏЕЗ DBB
Проверете дали автомобилот FM стерео систем:
Јачина на ротирачкото копче

Избор на клиент